Wybielanie zębów. Sposób na śnieżnobiały i olśniewający uśmiech

Piękne, białe zęby wywołują uśmiech na twarzy i są marzeniem niejednego z nas. Aby rozjaśnić odcień naszych zębów nawet o kilka tonów i uzyskać wymarzony śnieżnobiały kolor, warto skorzystać z profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Zabieg wykonywany jest pod okiem specjalisty, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny a uderzający efekt białych zębów może utrzymać się nawet do 3 lat.


Dla kogo przeznaczony jest zabieg wybielania zębów?

Dla każdego, kto marzy o śnieżnobiałym uśmiechu. Naturalny żółty kolor lub przebarwienia mogą pojawiać się na skutek niewłaściwej diety lub stosowania używek (np. kawa czy papierosy), co wpływa na estetykę zębów. To właśnie ze względów estetycznych i chęci uzyskania białych, pięknie wyglądających zębów, decydujemy się na zabieg wybielania.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Tak. Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Wykonywany jest pod okiem specjalisty, dlatego nie ma przeciwskazań, by skorzystały z niego nawet osoby zmagające się z nadwrażliwością i chorobami dziąseł. Podczas wybielania działaniu poddane są jedynie zewnętrzne warstwy zębów. W tracie zabiegu może dojść do nieznacznej utraty składników mineralnych, jednak w ciągu dwóch tygodni od zabiegu następuje samoistna reminalizacji szkliwa.

Jakie są dostępne metody wybielania zębów w gabinecie?

W Corten Dental proponujemy trzy skuteczne i bezpieczne metody wybielania zębów: lampą Beyond, nakładkową oraz laserową.

Wybielanie lampą Beyond daje spektakularny efekt rozjaśnienia zębów w jedyne 45 minut. Efekt wybielenia waha się między 5 a 14 odcieniami w zależności od indywidualnych uwarunkowań. Zabieg polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu, który następnie jest aktywowany przy pomocy zimnego światła lampy.

 

Wybielanie nakładkowe wykonywane jest samodzielnie przez Pacjenta, po otrzymaniu indywidualnie zrobionej silikonowej szyny, na którą nakłada się preparat wybielający. Metoda ta polecana jest osobom, którym nie zależy na szybkim efekcie wybielenia. Rozjaśnienie zębów następuje po około 7-14 tygodniach.

 

Wybielanie laserowe polega również na nałożeniu specjalnego żelu a następnie aktywowaniu go przy pomocy lasera diodowego. Zaletą tej metody jest czas wykonania zabiegu. Efekt wybielenia otrzymamy już po około 30 minutach a stopień rozjaśnienia będzie tak samo widoczny jak w przypadku zabiegu lampą Beyond.

 

Jak się przygotować do zabiegu wybielania zębów?

Higienizacja przede wszystkim. Przed wybielaniem należy wykonać skaling, piaskowanie i fluoryzację, które usuną osad i kamień nazębny oraz wygładzą i zabezpieczą płytkę nazębną. Wykonująca zabieg higienistka, może również zasygnalizować potrzebę wyleczenia przez zabiegiem wybielania ewentualnych stanów zapalnych dziąseł lub ubytków próchnicowych. Tak przygotowane zęby sprawią, że efekt rozjaśnionych zębów będzie jest bardziej spektakularny.

 

 

Jak utrzymać efekt ?

Utrzymaj efekt stosując białą dietę do 2 tygodni po wybielaniu.  Unikaj palenia tytoniu, spożywania ciemnych napojów (np. czarna kawa, czarna herbata, czerwone wino, a także zabarwiających owoców i warzyw: wiśnie, jagody, czereśnie, buraki, czerwona kapusta. Biała dieta powinna opierać się na produktach niebarwiących. Powinny być one zróżnicowane: 

  • nabiał – mleko, kefir, jogurt naturalny, biały ser, masło, zsiadłe mleko, maślanka
  • warzywa – ziemniaki, kalarepa, czosnek, kalafior, biała fasola, ogórek, pietruszka, cukinia
  • mięso i owoce morza – białe ryby, kurczak, indyk, krewetki, małże
  • zboża i nasiona – biały ryż, białe pieczywo, kasza jęczmienna i jaglana
  • przyprawy – sól i pieprz
  • do picia – woda bez cytryny, mleko

Umów się na wizytę!

Zadzwoń do nas pod numer tel. 22 602 07 00
Napisz do nas na adres wizyty@cortenmedic.pl

Umówimy Cię w dogodnym terminie i lokalizacji. 

Nasze Centra Medyczne

Skip to content