Świętuj z Corten Dental. Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

Świętujemy w Corten Dental ustanowienie Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Wiemy, co dobre, dlatego z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych Pacjentów specjalny rabat na przegląd stomatologiczny z indywidualnym planem leczenia w wyjątkowej cenie (35 zł zamiast 70 zł).  Z oferty można skorzystać w dniach w dniach 13-18 września 2021 r. Skorzystaj z okazji i zadbaj o swoje zdrowie!


12 września to dzień ustanowienia Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej (WOHD) został ustanowiony w 2007 roku z inicjatywy Światowej Federacji Dentystycznej (FDI) na dzień 12 września, aby uhonorować dzień urodzin założyciela FDI dr Charlesa Godona. Dzień ten ma na celu przypominać o znaczeniu zdrowia jamy ustnej dla ogólnego zdrowia człowieka oraz komfortu jego życia.

Kondycja jamy ustnej wpływa na cały organizm

Próchnica to najczęstsza choroba bakteryjna jamy ustnej. Jest ona wywołana przez drobnoustroje, które przenoszą się z zęba na ząb. Przez to, że zęby są żywymi strukturami, czyli są ukrwione i unerwione, w momencie gdy baterie dojdą do naczyń krwionośnych, mogą dostać się do krwioobiegu i przedostawać do organizmu. Wszystkie zmiany chorobowe lub nieprawidłowości, które występują w jamie ustnej, o ile nie są leczone, mogą prowadzić do rozwoju poważnych schorzeń ogólnoustrojowych. Ich lista jest długa i znajdują się na niej m.in.: cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu krążenia (z miażdżycą i zawałem włącznie), problemy z kręgosłupem, stany zapalne nerek, uszu, oczu lub zatok, zapalenia opon mózgowych, sepsa, nowotwory, alergie, choroby układu pokarmowego.

Zęby mleczne tak samo ważne jak stałe!

Jeśli zęby mleczne z aktywnymi zmianami próchnicowymi nie są leczone – powodują, że wyrzynające się u dzieci w wieku 5 – 6 lat zęby stałe są bardzo podatne na próchnicę. Trzeba dbać o nie tak samo, jak o zęby stałe. Stan zdrowia jamy ustnej matki ma również znaczenie w występowaniu wczesnej próchnicy u dzieci. Dlatego też, aby zapobiec wczesnym zakażeniom jamy ustnej dziecka, kobieta planując ciążę oraz w trakcie ciąży powinna wykazać szczególną troskę o wzorowy stan własnego uzębienia.

Jak często wykonywać przegląd jamy ustnej?

To bardzo ważne, aby nawet wtedy, gdy nie dokuczają nam żadne dolegliwości w jamie ustnej, wykonywać regularnie przegląd stomatologiczny, czyli raz na pół roku. Wykrywanie zmian na wczesnym etapie pozwoli zapobiec rozwojowi choroby, skoryguje nawyki dotyczących higieny jamy ustnej, a także umożliwi wdrożenie wczesnego leczenia. Dzięki regularnym wizytom u dentysty Corten Dental można zahamować rozwój próchnicy na tyle wcześnie, by nie pojawiła się konieczność leczenia kanałowego.

Co zyskujesz wykonując przegląd stomatologiczny w Corten Dental?

  • Wiarygodną wiedzę na temat swojego zdrowia – przegląd stomatologiczny wykonujemy z należytą dokładnością i wnikliwością. Nasi specjaliści wiedzą, jak ważny jest stan zdrowia Twojej jamy ustnej, dlatego z pełnym zaangażowaniem przykładają się do diagnozy.
  • Indywidualny plan leczenia – jeśli potrzebujesz leczenia – nie martw się! Otrzymasz od nas odpowiednie skierowania na dalszą diagnostykę lub do specjalistów.
  • Pomoc na każdym etapie leczenia – w Corten Dental leczymy kompleksowo. Umówimy Cię na wszystkie wizyty, jakich potrzebujesz. Odpowiemy na każde Twoje pytanie dotyczące procesu leczenia. Pamiętaj! Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zadzwoń do nas pod numer tel. 22 602 07 00
Napisz do nas na adres wizyty@cortenmedic.pl

Umówimy Cię w dogodnym terminie i lokalizacji. 

Nasze Centra Medyczne

Skip to content