90% dzieci w Polsce ma problemy z próchnicą!

Pomysł leczenia dzieci w Dentobusie wynika bezpośrednio z zatrważających statystyk dotyczących zdrowia jamy ustnej u dzieci. Problem próchnicy występuje u 90% najmłodszych Pacjentów w Polsce! Stomatolodzy podkreślają, że próchnica u dzieci, szczególnie z małych miejscowości, stanowi duży problem. To obszary, na których brakuje wykwalifikowanych stomatologów, do kosztów leczenia dochodzą jeszcze opłaty za dojazd na wizytę w innym mieście. Nie pozostaje to bez wpływu na stan uzębienia dzieci i młodzieży. Co drugi trzylatek ma problemy z próchnicą. Wśród sześciolatków jest niestety jeszcze gorzej. Tylko około 14 % dzieci w tym wieku nie musi leczyć zębów z tego powodu.

Próchnica to problem nie tylko estetyczny – wpływa na stan całego organizmu. Obecność szkodliwych bakterii w jamie ustnej sprawia, że dzieci mogą być bardziej podatne np. na choroby serca. Jeżeli próchnicą dotknięte są mleczaki, to istnieje duże ryzyko, że również zęby stałe będą zaatakowane chorobą. Stomatolodzy od lat ostrzegają przed skutkami zaniedbań, które widoczne są zwłaszcza u dzieci.

Nie we wszystkich miejscowościach, szczególnie wiejskich, dzieci i młodzież mają powszechny dostęp do opieki stomatologicznej. Mobilny i w pełni wyposażony w specjalistyczny sprzęt Dentobus pomoże nam dotrzeć z pomocą dentystyczną do dzieci z mniejszych miejscowości. Realizujemy program, ponieważ jest w pełni nakierowany na poprawę stanu zdrowia dzieci, a leczenie Pacjentów to nasza misja.

Nowocześnie wyposażony samochód będzie służyć Pacjentom nieodpłatnie, dzięki czemu rodzice nie będą ponosili dodatkowych kosztów związanych z leczeniem, czy dojazdem do dentysty. Koszty świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego udzielane w Dentobusie będą pokrywane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia

Dentobus – mobilny gabinet stomatologiczny

Zakres świadczeń wykonywanych w Dentobusie

Zakres świadczeń możliwych do zrealizowania w Dentobusie jest bardzo szeroki – niewiele mniejszy niż w gabinecie stacjonarnym. Nasi lekarze mogą w nim lakować zęby, przeprowadzać fluoryzację, wykonać w razie potrzeby zdjęcie RTG oraz przeprowadzic specjalistyczne leczenie. Jesteśmy w stanie w bardzo krótkim czasie postawić trafną diagnozę stomatologiczną i skierować Pacjenta do właściwego specjalisty. Z uwagi na to, że zadaniem Dentobusów jest nie tylko leczenie, ale także edukacja mocny nacisk stawiamy przede wszystkim na przegląd zębów oraz instruktaż higieny jamy ustnej. Dzieci będą uczone, jak prawidłowo powinny dbać o swoje zęby.

Chcemy leczyć dzieci na Mazowszu i w woj. świętokrzyskim – Zaproś nas do siebie!

Jesteś zainteresowany, żeby Dentobus przyjechał do Twojej szkoły? Masz do nas pytania? Napisz lub zadzwoń do nas! 

 

INFORMACJE O PROGRAMIE I KONTAKT DLA SZKÓŁ
533 623 759

e-mail: dentobus@cortenmedic.pl

Zgoda na opiekę stomatologiczną DENTOBUS

 

 


 

Skip to content