Corten Dental

Do 2022 roku gabinety Corten Dental działały pod szyldem Corten Medic. Obecnie prowadzimy ponad 40 centrów dentystycznych, a w związku z dynamicznym rozwojem usług, Corten Dental stało się odrębną marką. Nasze usługi to gwarancja profesjonalizmu — mamy doświadczenie i mocno wyspecjalizowany zespół. Działamy kompleksowo, zapewniając wysokiej jakości usługi m.in. z obszaru stomatologii ogólnej, ortodoncji, endodoncji, chirurgii oraz protetyki. To, co nas wyróżnia, to szczególna troska o komfort Pacjenta oraz otwartość na wiedzę i technologie cyfrowe. Stosujemy nowoczesne narzędzia (m.in. mikroskopy stomatologiczne Carl Zeiss czy skanery wewnątrzustne 3D Shape Trios), a nasza kadra szkoli się w zakresie najnowszych technik dentystycznych. Pacjenci wybierają Corten Dental z uwagi na bezpieczeństwo oraz doświadczony zespół specjalistów.

Lista zabiegów

 • Stomatologia ogólna

 • Ortodoncja

 • Implantologia

 • Protetyka

 • Endodoncja

 • Periodontologia

Leczymy kompleksowo i nowocześnie

 • STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

  Delikatne znieczulenia, nowoczesne materiały i wypełnienia pozwalają nam leczyć zęby szybko i bezboleśnie. Próchnica to największe zagrożenie dla tkanek zęba. Nie leczona prowadzi do uszkodzenia struktury wewnętrznej zęba oraz innych schorzeń w całym organizmie. Nasze leczenie oparte jest o fundamenty estetyki i troski o detale. Każde wypełnienie z którym Pacjent opuszcza nasz gabinet jest małym dziełem sztuki. Biologicznie jest idealnie dopasowane w zgryzie i spełni swoją funkcję przez wiele lat.


  Dlaczego próchnica jest groźna?

  Jama ustna jest początkiem naszego układu pokarmowego i oddechowego. Bakterie, które się w niej znajdują, również próchnicotwórcze, mogą przenikać do krwi, a wraz z nią roznosić się po całym organizmie, powodując:

  • u osób zdrowych: przewlekłe infekcje, np. zatok
  • u leczących się kardiologicznie: zapalenie wsierdzia, uszkodzenie zastawek, szybszy rozwój miażdżycy

  Stomatologia w Corten Dental

  Główne usługi oferowane w ramach stomatologii zachowawczej w Corten Dental to:

  » Przegląd stomatologiczny  jamy ustnej i diagnoza z planem leczenia

  Regularne wizyty u stomatologa w Corten Dental pomogą skutecznie zapobiegać próchnicy i utrzymywać efekty dotychczasowego leczenia.  Jest on w stanie wychwycić najwcześniejsze objawy próchnicy, jakich nie zauważymy sami w warunkach domowych. Dorośli powinni być na kontroli stanu jamy ustnej raz na 6 miesięcy, a dzieci – raz na 3 miesiące. Przed okresowym przeglądem zębów warto umówić się na higienizację (profesjonalne oczyszczanie zębów z osadu, złogów i kamienia). Ułatwi to lekarzowi skontrolowanie ich powierzchni, a jednocześnie będzie miało dobroczynny wpływ na ich stan zdrowotny.

  » Leczenie próchnicy

  » Wypełnianie ubytków próchnicowych – w Corten Dental wykonujemy wysokiej klasy wypełnienia kompozytowe dopasowane do koloru zęba. Korzyści dla Pacjenta to:

  • możliwość wykonania wypełnienia podczas jednej wizyty
  • szeroka gama kolorów umożliwiająca dostosowanie wypełnienia do naturalnej barwy zębów
  • duża plastyczność – kształt wypełnienia dostosujemy do każdej powierzchni zębów
  • wytrzymałość materiały kompozytowe są trwałe, jednak z biegiem lat mogą ulec starciu, podobnie jak naturalna powierzchnia zębów. Dlatego warto wykonywać półroczne przeglądy stomatologiczne, by w porę wyłapać i uzupełnić ścierające się wypełnienie
  • zaawansowane wypełnienia estetyczne pomogą w rekonstrukcji zęba do naturalnej estetyki (Enamel)

  » Odbudowa korony zęba

  Nakład protetyczny to wypełnienie korony zęba polecane w przypadku rozległych ubytków próchnicowych. Aby precyzyjnie dopasować nakład potrzebne są dwie wizyty u stomatologa. Na pierwszej wykonany jest wycisk, na podstawie którego technik przygotowuje wypełnienie o odpowiednim kształcie. Na drugiej wizycie lekarz dentysta mocuje gotowy nakład na stałe. Nakłady stosuje się u Pacjentów:

  • z rozległymi ubytkami próchnicowymi (60-70 proc. powierzchni zęba)
  • z przebarwionymi ubytkami, powstałymi po wymianie wypełnień amalgamatowych (srebrnych)
  • po leczeniu endodontycznym – jako wzmocnienie zęba
  •  zgrzytających zębami dla lepszego efektu estetycznego wypełnienia – nakłady oddają naturalny, anatomiczny kształt i kolor zęba

  » Leczenie nadwrażliwości zębów

  Nadwrażliwość często spowodowana jest odsłoniętymi szyjkami zębów, które powodują silne dolegliwości bólowe podczas spożywania zimnych i ciepłych posiłków i są nieestetyczne. Szyjki odsłonięte na dużej powierzchni można przykryć materiałem kompozytowym, podobnie jak podczas tradycyjnego leczenia próchnicy. Do mniejszych powierzchni wystarczą preparaty lecznicze, które wciera się w odsłoniętą część zęba, uzyskując ulgę na długi czas. O wyborze odpowiedniej metody leczenia nadwrażliwości zębów decyduje stomatolog.

  » Usuwanie przebarwień i wybielanie


  Jakie są korzyści dla Pacjenta z leczenia stomatologicznego?

  • Po pierwsze – zdrowie: lecząc i zapobiegając próchnicy, likwidujesz źródło potencjalnego zakażenia innych organów przez bakterie próchnicotwórcze. To ważne, zwłaszcza jeśli chorujesz przewlekle, np. na cukrzycę, nadciśnienie, miażdżycę, reumatologiczne zapalenia stawów lub jesteś po zawale.
  • Ulga od bólu: stomatolog zazwyczaj jest w stanie Ci pomóc na jednej wizycie. Jeśli Twój problem okaże się bardziej złożony, dostaniesz skierowanie do innego specjalisty.
  • Kontrola nad własnym zdrowiem: robiąc przeglądy stomatologiczne regularnie, nie musisz się martwić, że któryś ząb Cię nagle rozboli.
  • Komfort: Twoje wizyty u stomatologa będą dużo przyjemniejsze.
  • Oszczędność: zapobieganie chorobom jest tańsze niż ich leczenie: za małe wypełnienie zapłacisz dużo mniej niż np. za leczenie kanałowe.
 • ORTODONCJA

  Atrakcyjny uśmiech ma ogromną moc – osoba obdarzona prostymi, ładnymi zębami łatwiej nawiązuje kontakty z innymi ludźmi i cechuje się większą pewnością siebie. W przypadku, gdy zęby mają tendencję do nachodzenia na siebie lub też położenie żuchwy względem szczęki jest nieprawidłowe, pomóc może profesjonalny ortodonta. Najbardziej nowoczesne aparaty ortodontyczne mogą być praktycznie niewidoczne. Proste zęby to same korzyści. Poza ładnym uśmiechem możemy wpływać na poprawę rysów twarzy, harmonię profilu, korektę wymowy. Od dawna wiadomo też, że poprzez prawidłowe ustawienie zębów zmniejsza się skłonność do próchnicy i odkładania kamienia nazębnego. Na podjęcie leczenia ortodontycznego nigdy nie jest za późno. W Polsce dorośli Pacjenci także powoli przekonują się, że leczenie aparatami staje się modne i jest możliwe w każdym wieku.

  Zespół centrum stomatologicznego Corten Dental przykłada ogromną uwagę do prawidłowej diagnozy problemu – jest ona kluczem do osiągnięcia najlepszych efektów leczenia. W naszych placówkach oferujemy szeroki wybór aparatów ortodontycznych. 


  Ortodoncja w Corten Dental

  Główne usługi oferowane w ramach ortodoncji w Corten Dental to:

  » Konsultacje specjalistyczne

  Podczas konsultacji lekarz sprawdzi i oceni stan zdrowia i ustawienia Twoich zębów. Dowiesz się o możliwościach osiągnięcia pięknego uśmiechu oraz otrzymasz kompleksowy plan leczenia i wizyt. Zostaniesz objęty kompleksową opieką stomatologiczną.

  » Pełna diagnostyka i plan leczenia

  Dzięki naszemu doświadczeniu i nowoczesnej aparaturze bardzo szybko przeprowadzamy kompleksową diagnostykę. W centrum stomatologicznym Corten Dental dla zobrazowania warunków kostnych i stanu uzębienia wykonasz:

  • pantomogram, czyli zdjęcie panoramiczne uzębienia (RTG)
  • cefalometrię z profesjonalną analizą – zdjęcie boczne czaszki (RTG)
  • wyciski do modeli gipsowych zębów, odwzorowujących aktualny zgryz

  W oparciu o powyższe badania i analizę kliniczną Twój lekarz ortodonta przygotuje indywidualny i najbardziej optymalny plan leczenia.


  Jaki aparat ortodontyczny wybrać?

  To aparaty ortodontyczne nad prawidłowym zgryzem i pięknym uśmiechem Pacjenta pracują przez 24h na dobę. Zbudowane są z zamków oraz łuku wymienianego podczas wizyt u ortodonty. Łuk aparatu może być utrzymany w zamku za pomocą zatrzasku lub gumki, zwanej ligaturą. Pacjenci lubią zmieniać kolory ligatur, aby wyrazić swoją osobowość.

  » Aparaty stałe estetyczne

  W Corten Dental Pacjent ma do wyboru kilka rodzajów aparatów stałych estetycznychkryształowy (szafirowe), porcelanowy (ceramiczny), czy lingwalny, które mogą być praktycznie niewidoczne na zębach. Aparaty estetyczne to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących w dyskretny sposób poprawić estetykę swojego uśmiechu.

  Kryształowy (szafirowy) aparat stały

  Porcelanowy (ceramiczny) aparat stały

  Lingwalny aparat ortodontyczny

  Lingwalny aparat ortodontyczny

  » Aparaty stałe metalowe

  Aparat metalowy polecany dla młodzieży i dorosłych. Jest to stały aparat na zęby, który może być wykorzystany przy korekcie wszystkich wad zgryzu. Składa się z metalowego zamka przyklejonego do zęba specjalnym klejem oraz łuku, który jest elementem wyjmowanym, przymocowanym do zamka ligaturą elastyczną (kolorową lub białą). Aparat metalowy samoligaturujący, którego zamki nie wymagają stosowania ligatur. Przewagą tego aparatu nad tradycyjnym aparatem metalowym jest taka, że dzięki zastosowanej technologii powoduje mniejszą bolesność w trakcie leczenia, a zamki samoligaturujące są niewielkich rozmiarów i mniej odstają od zębów. Są bardziej komfortowe dla Pacjenta, a co najważniejsze – leczenie może postępować szybciej.

  Samoligaturujący metalowy aparat stały

  Po lewej: zamki z ligaturami | Po prawej: zamki samoligaturyjące

  Metalowy aparat stały

  Etapy leczenia aparatem ortodontycznym stałym

  1. Faza aktywna: 1-2 lata noszenia aparatu stałego
  2. Faza utrzymująca: zapobieganie cofaniu się wady za pomocą aparatu retencyjnego (ruchomego, w postaci akrylowej płytki, zakładanego na noc), a następnie reteinera, czyli noszonego zwykle do końca życia cienkiego, niewidocznego drucika, doklejanego do zębów górnych i dolnych od strony języka

  » Przezroczyste nakładki Aligner

  Rozwiązaniem polecanym osobom dorosłym, którym bardzo zależy na estetyce aparatu, są przezroczyste nakładki typu Aligner. Są praktycznie niewidoczne i można nimi leczyć zarówno drobne, jak i skomplikowane wady zgryzu. Nakładki są niemal niewidoczne, a dzięki temu wyjątkowo estetyczne. Wykonane są z miękkiego materiału, bez żadnych elementów metalowych do mocowania czy skręcania. Dzięki temu są bardzo wygodne i komfortowe. Można je łatwo zdejmować do jedzenia i czyszczenia, dlatego utrzymanie higieny jest niezmiernie łatwe. Są idealnie dopasowane do zębów, dlatego Pacjenci bez skrępowania mogą się śmiać i rozmawiać.

  Przezroczysty aparat (nakładki) Clear Aligner

  Przezroczysty aparat (nakładki) Aligner

  Przezroczysty aparat (nakładki) aligner

  Przezroczysty aparat (nakładki) aligner


  » Aparaty ruchome dla dzieci

  Aparaty ruchome wykonujemy przede wszystkim dla dzieci, w związku z procesem wymiany uzębienia mlecznego na stałe. Należy pamiętać, że aby leczenie przyniosło oczekiwane efekty, wymaga ze strony Pacjenta konsekwencji i systematycznego noszenia aparatu. Dzięki niemu można wyeliminować nieprawidłowości dotyczące wyrżniętych zębów oraz przygotować więcej miejsca na zęby stałe. Kolor aparatu mały pacjent może wybrać samodzielnie. Mają one metalowe łuki, regulowane przez ortodontę albo ruchome mechanizmy do samodzielnego podkręcania. Rodzice poinstruowani przez ortodontę mogą podkręcać aparat w zależności od potrzeb dziecka. W ramach leczenia ortodontycznego przysługującego dzieciom do 12. roku życia realizujemy umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, jednak leczenie można rozpocząć o wiele szybciej na wizycie komercyjnej. Zapobiegnie to pogłębianiu się wady.

  Sam aparat dziecko otrzymuje już na kolejnej wizycie i nosi go do momentu skorygowania wady lub do czasu, gdy zaistnieje konieczność zastąpienia go aparatem stałym. Aparat ruchomy często stanowi pierwszy etap leczenia przed założeniem stałego.

  Aparat ruchomy – Płytka Schwarza

  Aparat ruchomy blokowy


  Korzyści, jakie możesz osiągnąć dzięki leczeniu ortodontycznemu w Corten Dental

  • Piękny i estetyczny uśmiech!
  • Pewność siebie, dzięki której już nigdy nie będziesz wstydzić się swojego uśmiechu
  • Zdrowie, ponieważ przygotowany przez naszych specjalistów plan leczenia uwzględnia wszystkie Twoje potrzeby zdrowotne, nie tylko związane z uzębieniem
  • Indywidualny plan diagnostyki i leczenia
  • Leczenie pod opieką doświadczonych specjalistów

  Konsekwencje braku leczenia

  • pogłębianie się wad, postępujące wraz z procesem przebudowy kości (trwa on przez całe życie), wada stanie się bardziej widoczna
  • rozchwianie, obumieranie, utrata zębów, spowodowane nadmiernym ścieraniem się, kruszeniem i przeciążeniem zębów sąsiednich
  • stany zapalne dziąseł i przyzębia, które pojawiają się często przy przeciążeniach spowodowanych przenoszeniem nadmiernych sił żucia na mniejszą liczbę zębów
  • trudności w leczeniu i pielęgnacji zębów – nieprawidłowo ułożone zęby sprzyjają rozwojowi bakterii w trudno dostępnych do czyszczenia miejscach
  • kilkakrotnie wyższe ryzyko próchnicy, spowodowane utrudnioną higieną
  • częste bóle głowy i szyi – efekt przeciążenia stawu skroniowo-żuchwowego, narażonego na dysfunkcje
 • IMPLANTOLOGIA

  To wyjątkowa metoda poprawiająca komfort życia i samoocenę naszych Pacjentów. Szybko wracają do swobodnego gryzienia i mogą bez wstydu cieszyć się pięknym uśmiechem. Naszą domeną jest leczenie, które jest przewidywalne i w pełni ustalone z Pacjentem. Łącząc swoją wiedzę z wielu dziedzin stomatologii takich jak chirurgia, periodontologia oraz protetyka planujemy zabiegi ze szczególną troską o funkcjonalność i estetykę uzupełnień opartych na implantach. Niesłychanie istotną dla nas kwestią jest tworzyć implanty jak najbliższe naturalnym zębom. Kolor, kształt i faktura, a nawet to jak odbijają światło – to wszystko ma znaczenie przy tworzeniu doskonałego, indywidualnie dobranego implantu. Dzięki naszej pracy wielu Pacjentów odzyskało ponownie pełny, piękny uśmiech i pewność siebie.


  Zdajemy sobie sprawę, że estetyczny i zdrowy uśmiech jest czymś więcej niż kwestią medyczną – to coś, co daje poczucie pewności siebie i komfortu w każdych warunkach. Brak więcej niż jednego zęba powoduje, że pozostałe usiłują zrekompensować luki i pochylają się w ich kierunku – tym samym zęby przestają pełnić swoje funkcje. Możesz uzupełnić większe braki zębowe protezą, a jeśli zależy Ci na większym komforcie użytkowania, możesz osadzić ją na implantach, które zagwarantują jej stabilność.

  Jakie są zalety implantów?

  Implanty idealnie zastępują naturalny ząb. Są bardzo bezpiecznym rozwiązaniem w przypadku niepełnego uzębienia. Zapewniają:

  • utrzymanie odpowiedniego zgryzu i właściwej struktury kostnej
  • poprawę komfortu gryzienia oraz mówienia
  • pozytywny wpływ na wygląd twarzy i dziąseł
  • naturalny pełny uśmiech na długie lata
  Implanty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które są bardzo dobrze tolerowane przez organizm człowieka. Jedną z największych zalet implantów jest ich trwałość – jeśli będziemy o nie dobrze dbać, stosować odpowiednią higienę jamy ustnej oraz zgłaszać się systematycznie na kontrole do lekarza-implantologa, to implanty mogą służyć nam całe życie. Biorąc pod uwagę komfort oraz długą żywotność, implanty są jednym z najlepszych rozwiązań w przypadku chęci uzupełniania braków w uzębieniu.

  Implanty w Corten Dental

  Główne usługi oferowane w ramach stomatologii zachowawczej w Corten Dental to:

  » Konsultacja implantologiczna z planem leczenia

  Czego dowiesz się podczas konsultacji?

  Istotną sprawą dla całego procesu leczenia implantologicznego są oczekiwania Pacjenta, co do efektów protetycznych i kosmetycznych. Często uzyskanie optymalnych wyników leczenia implantologicznego wymaga przeprowadzenia dodatkowych zabiegów, takich jak odbudowa kości czy tkanek miękkich, a nawet leczenie ortodontyczne. Rozmowa z lekarzem pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania dotyczące przebiegu leczenia. Podany jest też przybliżony czas leczenia oraz koszty. Dowiesz się również o ryzyku, gwarancjach i odpowiedzialności spoczywającej zarówno po stronie lekarza, jak i Pacjenta.

  Ile trwa leczeni implantologiczne?

  Czas trwania leczenia implantologicznego zależy m. in. od stanu zdrowia Pacjenta (niektóre choroby, np. cukrzyca, wpływają na proces gojenia). Czasem występuje konieczność wykonania rekonstrukcji kostnej, leczenia z zakresu stomatologii zachowawczej i endodontycznej. Można jednak podać pewne ramy czasowe zabiegu implantacji, czasu gojenia i leczenia przygotowawczego.

  Jeżeli podczas pierwszej konsultacji lekarz implantolog oceni, że stan kości żuchwy lub/i szczęki jest na tyle zły, że wymaga wykonania rekonstrukcji kostnej, to od zabiegu rekonstrukcji do zabiegu implantacji musza upłynąć 2 miesiące.

  Zły stan uzębienia wymagający leczenia zachowawczego, kanałowego lub przedprotetycznego nie wydłuży czasu całkowitego leczenia implantologicznego, ponieważ można je wykonać w okresie między pierwszym etapem (implantacja) a drugim (osadzenie docelowej odbudowy protetycznej).

  • leczenie implantologiczne bez komplikacji to okres około 4-6 miesięcy
  • leczenie z wykonaniem rekonstrukcji kostnej przed implantacją to okres 6-8 miesięcy

  Czy po zabiegu mogę wyjść z zębem?

  Tak, ale jest to uzupełnienie tymczasowe ze względu na proces gojenia i zlecenie pracy protetycznej. Na czas leczenia implantologicznego braki zębowe mogą zostać uzupełnione różnego rodzaju tymczasowymi pracami protetycznymi, przywracającymi dobry wygląd zębom, ale nie zastąpią finalnej korony, która będzie idealnie dopasowana pod względem funkcjonalnym i estetycznym.

  Mam już protezę. Czy warto ją zamienić na implanty?

  Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie protezy opartej na implantach, dzięki czemu jest bardzo stabilna, wygodna, estetyczna i funkcjonalna. Poprawia jakość życia osób cierpiących na duże braki zębowe oraz hamuje zanik kości., który może wystąpić w przypadku używania protezy osiadającej. Nie ma możliwości, aby wpadła podczas jedzenia, czy kichania. Pacjent nie wyjmuje jej. Dba o nią jak o naturalne zęby.
 • PROTETYKA

  Piękny uśmiech potrafi rozświetlić każdą twarz. Kiedy Pacjent zauważa u siebie braki, złamania, starcia, przebarwienia czy szpary między zębami, możemy zaoferować mu szeroki wachlarz możliwości. Nasi lekarze protetycy dołożą wszelkich starań, aby zastosować najefektywniejszą metodę leczenia dla danego przypadku. Dodajemy urody naszym Pacjentom stosując m.in. licówki, korony i mosty. Współpracujemy z doświadczonymi pracowniami protetycznymi. Świadczenia wykonujemy zarówno komercyjnie jak i na Narodowy Fundusz Zdrowia.

 • ENDODONCJA (leczenie kanałowe) I LECZENIE POD MIKROSKOPEM

  Leczenie „ostatniej szansy” dla zęba

  Dotychczas zęby, których miazga lub tkanka okołowierzchołkowa, zajęte zostały przez choroby, kwalifikowały się zazwyczaj do wyrwania. Obecnie wiele zębów skazanych na usunięcie możemy leczyć od wewnątrz i uratować. Leczenie endodontyczne, zwane także leczeniem kanałowym, to „ostatnia szansa”, by uchronić ząb przed usunięciem. W sytuacjach, gdy próchnica dotarła już do miazgi zębowej, powodując jej nieodwracalne zapalenie, a w konsekwencji silny ból zęba lub zmiany kostne, kluczem do sukcesu jest mechaniczne oraz chemiczne oczyszczenie i poszerzenie kanałów korzeniowych na całej ich długości. Jest to możliwe dzięki specjalnie do tego celu stworzonym narzędziom kanałowym, którymi dysponują nasi specjaliści.


  Endodoncja w Corten Dental

  Leczenie endodontyczne polega na usunięciu dawnych tkanek znajdujących się w komorze i kanałach, które zostały zainfekowane przez bakterie lub nieodwracalnie zmienione zapalnie. Kanały najczęściej wypełnione zostają za pomocą gutaperki, czyli biozgodnego i bioobojętnego materiału, który szczelnie wypełnia trudno dostępne kanały zębów.

  » Pełna diagnostyka

  Gdy ból zęba nie pozwala Pacjentowi normalnie funkcjonować, dolegliwości mogą wskazywać na nieodwracalne zapalenie miazgi. Wówczas lekarz endodonta zleca badanie podmiotowe oraz RTG zęba lub pantomogram. Lekarz musi się upewnić, czy ząb wymaga leczenia kanałowego. Badania pomogą też precyzyjnie określić umiejscowienie stanu zapalnego – pacjent trafiający do gabinetu stomatologicznego z bólem nie zawsze potrafi wskazać dokładnie jego źródło. Pełna diagnostyka jest wskazana przed jego podjęciem, ponieważ leczenie kanałowe umartwia ząb.

  » Wypełnianie kanałów

  Liczba i kształt kanałów to sprawa bardzo indywidualna: są kanały stosunkowo łatwe do wypełnienia bez użycia mikroskopu, oraz te bardziej skomplikowane. Leczenie kanałowe wymaga od 1 do 3 wizyt u dentysty. Po otwarciu komory zęba lekarz likwiduje czynniki patogenne znajdujące się w kanalikach zębinowych. Tak przygotowane kanały osusza się, a następnie wypełnia je – najczęściej gutaperką z uszczelniaczem. Ostatnim etapem jest odbudowa ubytku zębowego.Wszystko zależy od zęba, który będzie leczony: jego rodzaju oraz liczby kanałów do wypełnienia.

  Z racji na specyfikę leczenia kanałowego, na każdym jego etapie niezbędne jest wykonanie badania RTG.

  » Leczenie pod mikroskopem 

  Dzięki maksymalnej precyzji, jaką możemy uzyskać dzięki mikroskopowi stomatologicznemu wnętrze zęba i cały system kanałów stają się widoczne.

  W przypadku zębów wielokorzeniowych (np. trzonowych) mikroskop stomatologiczny poprawia widoczność i umożliwia dokładne opracowanie i wypełnienie trudnych kanałów.

  W niektórych przypadkach leczenie kanałowe musi odbyć się w powiększeniu. Zdarza się, że Pacjenci mają nietypową budowę anatomiczną zębów lub na którymś etapie leczenia wystąpiły trudności: tu pomocnym narzędziem jest mikroskop stomatologiczny.

  W  Corten Dental dysponujemy mikroskopami najnowszej generacji. Przyjmujemy także Pacjentów z innych placówek, ze skierowaniami do specjalisty pracującego z użyciem mikroskopu stomatologicznego. Dodatkowo proces leczenia kontrolujemy, wykonując zdjęcia rentgenowskie, dzięki czemu cały zabieg może zostać ograniczony tylko do jednej wizyty. W centrum stomatologicznym Corten Dental pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy leczenie kanałowe zwykłe i pod mikroskopem, wykonają z dbałością o zdrowie i komfort psychiczny Pacjenta.

 • PEDODONCJA (stomatologia dziecięca)

  Wiemy, jak ważna jest pierwsza wizyta Twojego dziecka w gabinecie stomatologicznym. Mamy świadomość, że leczenie dzieci wymaga specjalnego podejścia ze strony lekarza, specyficznych metod leczenia i odpowiednich materiałów. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że mali Pacjenci są najbardziej wymagający. Dlatego w naszym centrum stomatologicznym Corten Dental najlepszy stomatolog dziecięcy zajmie się uśmiechem i zdrowiem jamy ustnej Państwa dziecka. Przyjazny stomatolog z odpowiednim podejściem oraz dobrze przystosowany gabinet to kluczowe elementy. Naszych lekarzy podczas pracy z najmłodszymi cechuje delikatność, wyjątkowe nastawienie i dbałość o ich komfort. W naszej placówce przeprowadzamy bezbolesne leczenie zębów, zajmujemy się korygowaniem wad zgryzu, a także zwalczamy próchnicę u dzieci w każdym wieku. Proponujemy także szeroką gamę zabiegów profilaktycznych.

   

 • PERIODONTOLOGIA (leczenie chorób jamy ustnej)

  Gdy pojawią się u Pacjenta dyskomfort dziąseł, ból, opuchlizna lub inne dolegliwości – powinien udać się na konsultację do lekarza periodontologa. W centrum stomatologicznym Corten Dental stosujemy kompleksowe leczenie. Naszym Pacjentom rekomendujemy profilaktyczne wizyty kontrolne, które zapobiegają i pomagają wcześnie wykryć choroby, nie dopuszczając do ich rozwoju. Z troski o Pacjentów, którzy przebyli już leczenie periodontologiczne, przypominamy im o regularnych wizytach kontrolnych. Zależy nam, aby podtrzymać efekt leczenia oraz uniknąć stanów chorobowych w przyszłości.

Skip to content