25-lecie Stomatologii Corten Dental

Corten Dental obchodziło 11 grudnia 2021 r. jubileusz 25-lecia stomatologii. Uroczystość była częścią prestiżowej konferencji stomatologicznej, zorganizowanej przez klinikę stomatologiczną Corten Dental Elite we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Chirurgii i Implantoprotetyki Stomatologicznej (OSIS). Wydarzenie to zgromadziło w szykownych salach warszawskiego Bristolu światowej sławy ekspertów z dziedziny nowoczesnej stomatologii i implantoprotetyki oraz zespoły specjalistów stomatologii. 


Stomatologia nowej generacji przedstawiona przez ekspertów z całego świata – panel dla lekarzy, higienistek i managerów Corten Dental

Uznani prelegenci podczas konferencji przekazali uczestnikom mnóstwo wiedzy z zakresu stomatologii estetycznej, implantologii, protetyki, a także innych technik i metod leczenia, które pozwalają na wykorzystanie najnowszych trendów w stomatologii do skutecznego leczenia Pacjentów.

Część oficjalną konferencji otworzyli organizatorzy wydarzenia – dr Paweł Korneta oraz Tomasz Sikora. Następnie biorący udział w sympozjum lekarze oraz higienistki stomatologiczne wysłuchali wykładu prof. Andrzeja Wojtowicza o inżynierii tkankowej i procedurach ratunkowych oraz prelekcji dr Paolo Malo, który szeroko przedstawił technikę All-on-4. W tym czasie kadra zarządzająca Corten Dental udała się na dedykowany dla siebie panel managerski. Głównym prelegentem panelu managerskiego był Wojciech Wereszko, który to poprowadził część szkoleniowo-warsztatową.

Kolejnym prelegentem merytorycznego panelu kadry medycznej był dr n. med. Bartosz Cerkaski w ramach sesji digitalizacji i estetyki w stomatologii. lek. stom. Iwona Gnach przedstawiła swój autorski program Dental Face Lifting. Następnie lek. stom. Agnieszka Sikora – lekarz protetyk oraz Dyrektor Medyczny Corten Dental – wygłosiła prelekcję na temat jakości leczenia stomatologicznego w Corten Dental. lek. stom. Artur Ratyński opowiedział o roli nawigacji we współczesnej implantologii.Dedykowany panel dla lekarzy oraz higienistek

Następną sesję dla lekarzy otworzyła wypowiedź dr n. med. Tomasza Grotowskiego o terapii okluzji statycznej i dynamicznej wraz z zaprezentowaniem przypadków klinicznych. lek. dent. Agnieszka Jasek przedstawiła zintegrowane aspekty protetyki, a dr n. med. Marta Krasny i dr hab n. med. Kornelem Krasny wspólnie poprowadzili prelekcję o transplantacji oraz stabilizacji i zębów po resekcji. W ramach panelu okluzji swoje prelekcję wygłosił także mgr inż. Tomasz Stefańczyk i prof. Myhron Uhryn. Ich prelekcje dotyczyły digitalizacji i metody AI w praktyce i temacie leczenia bez przeszczepów i natychmiastowo, czyli leczenia od serca dla seniorów.

W czasie prelekcji dedykowanej dla lekarzy, higienistki uczestniczyły w prezentacji dypl. hig. stom. Marzeny Cesarz w temacie profesjonalnej profilaktyki w pracy z pacjentem implanto-protetycznym, mgr dypl. hig. stom. Magdaleny Berezowskiej o higienie jamy ustnej po zabiegach chirurgicznych, mgr Anny Zegarek w kwestii przygotowania pacjenta do zabiegu wg protokołu All-on-4. Następnie przyszedł czas na wspólne przedstawienie tematu przez z Koordynatorem Stomatologii Corten Dental – mgr dypl. hig. stom. Natalią Szyszko – o motywacji i budowaniu swojego wizerunku w zawodzie higienistki stomatologicznej. Panel dla higienistek zakończył się prezentacją Pani Natalii Szyszko, mówiącej o higienistce nowej ery stomatologicznej.Jubileusz 25-lecia Corten Dental

Po zakończeniu części merytorycznej odbył się XV Wieczór Implantologiczny, a z kolei po nim rozpoczęła się uroczysta gala 25-lecia stomatologii Corten Dental. Gościem specjalnym bankietu była współpracująca z Corten Dental Miss Polonia. Pani Natalia Gryglewska – Miss Polonia 2020/2021 – wraz z Dyrektorem Generalnym Corten Dental dr Pawłem Kornetą, wręczyli jubileuszowe nagrody pracownikom naszego centrum medycznego.Dyrektor dr Paweł Korneta podziękował wszystkim osobom, które od wielu lat, każdego dnia, realizują misję Corten Dental – leczenie i niesienie fachowej pomocy Pacjentom:

Dzięki realnemu zaangażowaniu zespołów i specjalistów Corten Dental, od wielu lat możemy budować stomatologię opartą na efektywności i komforcie leczenia. Aby nasi Pacjenci mogli cieszyć się i uśmiechać swobodnie, stale rozwijamy stomatologię Corten Dental – stomatologię na miarę XXI wieku.

Z okazji 25-lecia stomatologii Corten Dental w imieniu Dyrektora Generalnego dr. Pawła Kornety oraz Założyciela Corten Dental – Tomasza Sikory – składamy serdeczne podziękowania pracownikom za ich wieloletnią pracę, partnerom za owocną współpracę, a w szczególności Pacjentom – bo to dzięki nim i dla nich jesteśmy.

PACJENTA LECZYMY

#EksperciStomatologii

Skip to content