Leczymy lepiej – teraz jako Corten Dental i Corten Medic!

Po 27 latach robimy kolejny krok w kierunku rozwoju

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że po 27 latach Centrum Medyczne Corten Medic robi kolejny krok w kierunku rozwoju, przekształcając się w Corten Dental i Corten Medic. Z końcem marca 2022 rozpoczęliśmy proces transformacji w dwie marki medyczne, oparte na wysokiej jakości usługach, nowoczesnej opiece stomatologicznej i ogólnomedycznej. To zmiana na lepsze dla całej organizacji, a przede wszystkim dla naszych Pacjentów. A to dopiero początek zmian!


Dzięki nowej identyfikacji wizualnej Corten Medic oraz wyodrębnieniu naszej silnie rozbudowanej i bardzo dobrze funkcjonującej – stomatologii Corten Dental – chcemy odzwierciedlić koncentrację na zapewnieniu nowoczesnego, profesjonalnego leczenia, opartego na jak najlepszej realizacji aktualnych potrzeb Pacjentów. W marce, która od teraz dotyczyć będzie medycyny rodzinnej oraz specjalistycznego leczenia pozostawiliśmy znane dotąd kolory: fuksję i szary. W Corten Dental kolorem przewodnim jest granat i szary.

– Dzięki uproszczeniu i unowocześnieniu dotychczasowej nazwy oraz jednoczesnemu oddaniu hołdu naszemu dziedzictwu w dziedzinie stomatologii, mamy okazję stworzyć niesamowitą nową energię dla Corten Medic i Corten Dental, zarówno w naszych gabinetach, jak i poza nimi – mówi Magda Chmiel, Dyrektor ds. Rozwoju w Corten Medic i Corten Dental. – Wysuwamy nazwę Corten Dental na pierwszy plan w odważny sposób, który oddaje wysoką jakość i komfort, a także wysoki poziom obsługi oraz zaawansowania oferty w naszych gabinetach – dodaje.

Od marca 2022 roku nowa identyfikacja wizualna zacznie pojawiać się w reklamach, stronie internetowej i kanałach społecznościowych Corten Medic. Loga „Cortenu” będą również widnieć na zewnętrznych i wewnętrznych oznakowaniach w gabinetach m.in. w Warszawie, Radomiu, Kielcach, a docelowo również pozostałych istniejących oraz planowanych lokalizacjach.

Odświeżenie marki w ramach planu rozwoju Corten Medic

Według Założyciela i Inwestora Tomasza Sikory – nowa identyfikacja wizualna i marka Corten Dental to jedna z wielu rzeczy, które robimy w ramach naszego planu rozwoju, aby podkreślić doświadczenie Corten Medic w stomatologii. Pracujemy nad zapewnieniem naszym Pacjentom prawdziwie profesjonalnej opieki stomatologicznej, podnoszeniem jakości obsługi i usług, począwszy od naszych nowych gabinetów o podwyższonym standardzie i komforcie dla Pacjentów, po wartościową ofertę. Wierzymy, że nasze wysiłki na rzecz przekształcenia Centrum Medycznego w Corten Medic oraz Corten Dental, przy jednoczesnym zachowaniu naszych wartości oraz misyjności sprawią, że marka Corten będzie ważna dla zdrowia przyszłych pokoleń.

Chociaż słowo „centrum medyczne” nie będzie już pojawiać się w logo, jest ono w dalszym ciągu istotne dla nas. Każdy punkt Corten Medic i Corten Dental jest zobowiązany do zapewniania profesjonalnej opieki medycznej, aby Pacjenci wiedzieli, że bez względu na to, którą lokalizację Cortenu odwiedzą, otrzymają tam fachową pomoc medyczną – obsługę na wysokim poziomie, troszczącą się o jego komfort i wygodę.

Od pędzącego serca z „pióropuszem” do Corten Medic i Corten Dental – czyli historia pisana dobrem Pacjenta

Historia Centrum Medycznego Corten Medic rozpoczęła się w 1993 roku od jednej przychodni stomatologicznej na warszawskim Mokotowie, przy ul. Modzelewskiego 58. Ówczesny student Szkoły Głównej Planowania i Statystyki Tomasz Sikora, kierowany silnym poczuciem misji leczenia Pacjentów oraz chęcią kontynuowania rodzinnej tradycji otwiera wraz z Kazimierą Sikorą, lekarzem dentystą-protetykiem, Centrum Stomatologii Sikora.

Początkowo firma składa się z 1 placówki, 5 lekarzy i 3 unitów stomatologicznych. Jej rosnąca popularność i pasja założycieli pozwoliły na otwarcie kolejnych oddziałów wzbogaconych o ofertę podstawowej opieki zdrowotnej oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, znanych już jako Centrum Medyczne Corten Medic. Ponieważ celem nowopowstałego centrum medycznego było świadczenie profesjonalnej, w pełni zaangażowanej opieki nad Pacjentem, w pierwszym logo honorowe miejsce znalazło charakterystyczne serce z „pióropuszem”, które świadczyło o tym, że opieka medyczna Corten Medic jest dynamiczna, wychodząca naprzeciw potrzebom Pacjentów „pędząca im na pomoc”.

Celem założycieli Centrum Medycznego Corten Medic było danie możliwości znalezienia fachowej opieki medycznej oraz zrozumienia dla swoich obaw i problemów, co do dziś jest prawdziwe. W 1993 roku otwarto pierwsze Centrum Medyczne Corten Medic, a w ciągu 27 lat liczba punktów wzrosła do 93 punktów świadczenia usług medycznych w trybie stacjonarnym i mobilnym w 3 województwach.

Rozwój logo Corten Medic

Dziś, Corten Medic jest jednym z największych świadczeniodawców stomatologicznych w województwie mazowieckim oraz bardzo dynamicznie rozwijającym się w skali kraju. Przekształciło się w dwie stabilne i nowoczesne marki Corten Medic i Corten Dental, które z nową energią będą dalej pomagać, dbając codziennie o zdrowie setek tysięcy swoich Pacjentów.

Skip to content