Małe ząbki, duże znaczenie

Centrum Medyczne Corten Dental udzieliło świadczeń w Dentobusie już ponad 1000 dzieci! Walka z próchnicą u najmłodszych trwa. W trosce o dziecięce uśmiechy docieramy do kolejnych miejscowości woj. mazowieckiego. 


#MałeZąbkiDużeZnaczenie

Z takim hasłem wyruszyliśmy Dentobusem, aby otoczyć opieką stomatologiczną dzieci na Mazowszu. W szkołach, które odwiedziliśmy były przypadki, w których prawie 70% uczniów miało problem z próchnicą. Niestety, bywa że rodzice bagatelizują problemy zębów mlecznych u swoich dzieci. Często są przekonani, że „Przecież prędzej czy później i tak wypadną…” – To błędne myślenie!

Stan zdrowia zębów mlecznych wpływa na rozwój kości żuchwy, szczęki i późniejsze zęby stałe. Co więcej, mleczaki są z reguły słabiej zmineralizowane, więc próchnica atakuje je szybciej i może prowadzić do niebezpiecznych powikłań. Przedwczesna utrata choćby jednego zęba mlecznego nie pozostaje bez wpływu na tworzenie się wad zgryzu, które wymagają później długotrwałego leczenia ortodontycznego. U części dzieci, które korzystały ze świadczeń w Dentobusie, próchnica z mleczaków zaatakowała już zęby stałe. Zależy nam, aby rodzice małych Pacjentów o tym wiedzieli, by mogli w porę zareagować na pojawiające się problemy w jamie ustnej swoich pociech. Właśnie dlatego w odwiedzanych przez nas szkołach (do tej pory w 17 placówkach) podejmujemy również działania edukacyjne z zakresu profilaktyki.

Wspólne dzieło

Obejmowanie opieką stomatologiczną dzieci w Dentobusie jest możliwe dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Zaczynając od Ministerstwa Zdrowia, które zainicjowało projekt mobilnych gabinetów stomatologicznych, a kończąc na poszczególnych osobach z kierownictwa szkół, które dokładają wszelkich starań, aby jak najwięcej uczniów mogło skorzystać ze świadczeń. Realizowany przez nas program wsparł również Mazowiecki Kurator Oświaty, obejmując go oficjalnym patronatem. W projekcie nie można również pominąć dużego wkładu Narodowego Funduszu Zdrowia, dzięki któremu rodzice nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z diagnostyką i leczeniem w Dentobusie. W trosce o zdrowie dzieci i promocję profilaktyki stomatologicznej NFZ wyraził zgodę na dodatkowy postój Dentobusa Corten Dental podczas VI. Pikniku Zdrowia w Radomiu. Co najważniejsze, cel został osiągnięty – kolejne dzieci skorzystały z wizyty u dentysty!

Wierzymy, że nasze wspólne działania przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia młodych Polaków.

Zaangażowani w walkę z próchnicą

W projekcie Dentobus bierze udział także duża grupa pracowników Corten Dental. Mamy kilka zespołów mobilnego gabinetu stomatologicznego, do których należą lekarz dentysta, higienistka stomatologiczna oraz kierowca. Każdy z nich wyjeżdża w teren według ściśle określonego harmonogramu. Drugi zespół, zajmujący się częścią administracyjną, nawiązuje współpracę z kierownictwem szkół i przedszkoli, abyśmy mogli dotrzeć z pomocą do jak największej liczby małych Pacjentów.


 

Zaproś do siebie Dentobus Corten Dental!

Dołącz do naszego programu i wesprzyj inicjatywę walki o zdrowy uśmiech dzieci w Polsce. Szkoły, lub władze administracyjne miejscowości, które chcą skorzystać z możliwości zorganizowania bezpłatnej stomatologii dla dzieci – zapraszamy do kontaktu!

Więcej informacji oraz zapisy tutaj.

 

Skip to content