Opieka stomatologiczna dla szkół – nowa ustawa

Pozwól Corten Dental zadbać o zdrowy uśmiech Twoich uczniów. Od 12 września 2019 r. na mocy nowej ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. 2019 poz. 1078) organy prowadzące szkołę lub jednostki samorządu są zobowiązane do zawarcia umowy z podmiotem leczniczym, który zapewni uczniom dostęp do stomatologicznych świadczeń zdrowotnych.

Według ustawy opiekę zdrowotną nad uczniami, poza pielęgniarką i lekarzem POZ, będzie sprawować lekarz dentysta we współpracy z higienistką stomatologiczną. Świadczenia mają być wykonywane w gabinecie stomatologicznym w szkole, dentobusie, lub w gabinecie współpracującym ze szkołą.

W ramach współpracy ze szkołą zapewniamy:

  1. Spełnienie wymogów obligatoryjnych ustawy
  2. Dostępność do lekarzy pedodontów
  3. Możliwość umawiania wizyt on-line
  4. Bezpłatną współpracę w ramach NFZ
  5. Pełen zakres usług stomatologicznych dostępnych w przychodni, m.in. stomatologia zachowawcza i profilaktyka, ortodoncja, chirurgia stomatologiczna
  6. Możliwość rozszerzenia współpracy o opiekę pielęgniarki szkolnej, programy profilaktyczne, medycynę pracy oraz badania dla kandydatów do szkół


Mamy doświadczenie!

Otworzyliśmy szkolny gabinet w Zwoleniu. Corten Dental we współpracy ze Starostwem Powiatu Zwoleńskiego otworzyło szkolny gabinet stomatologiczny w ramach projektu Ministerstwa Zdrowia „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.” Uczniowie z 10 placówek oświatowych,  znajdujących się na terenie powiatu zwoleńskiego mogą korzystać z pełnego zakresu usług stomatologii dziecięcej (pedodoncji) realizowanych przez Corten Dental.

Leczymy w dwóch mobilnych gabinetach stomatologicznych. Realizowany przez nas program wspiera również Mazowiecki Kurator  Oświaty, obejmując go oficjalnym patronatem. Udzielane przez nas świadczenia w mobilnym gabinecie cieszą się zainteresowaniem władz  lokalnych, zarządu  województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Każda szkoła, dla której ważny jest zdrowy i prawidłowy rozwój dzieci może nawiązać z nami współpracę w zakresie profilaktyki stomatologicznej.

Centrum Medyczne Corten Dental jest drugim, co do wielkości kontraktu, świadczeniodawcą refundowanych usług stomatologicznych w woj. mazowieckim.


Zapraszamy do współpracy

Jesteś zainteresowany zapewnieniem uczniom dostępu do bezpłatnej stomatologii lub opieki zdrowotnej? Napisz lub zadzwoń do nas! Gwarantujemy przejrzystość współpracy. 

  KONTAKT DLA SZKÓŁ I JEDNOSTEK SAMORZĄDOWYCH POWIATÓW

  Warszawa i okolice Radom i okolice
  Robert Klepka

  tel. 537 077 025

  e-mail: robert.klepka@cortenmedic.pl

Monika Babut

tel. 602 312 774 

e-mail: monika.babut@cortenmedic.pl

Skip to content