Otworzyliśmy szkolny gabinet stomatologiczny

We wtorek 26 marca 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej Poradni Stomatologicznej Corten Dental w Zwoleniu. W szkolnym gabinecie objęliśmy bezpłatną opieką stomatologiczną dzieci z placówek oświatowych z gminy Zwoleń. 


Pełen zakres usług stomatologii dziecięcej

Współpraca Centrum Medycznego Corten Dental i Starostwa Powiatu Zwoleńskiego zaowocowała otwarciem Szkolnego Gabinetu Stomatologicznego Corten Dental. Dzięki projektowi Ministerstwa Zdrowia – „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.” – uczniowie z 10 placówek oświatowych, znajdujących się na terenie gminy Zwoleń, od tej pory mogą korzystać z pełnego zakresu usług stomatologii dziecięcej (pedodoncji), realizowanych przez Corten Dental.

 W nowej Poradni Stomatologicznej Corten Dental w Zwoleniu oferujemy:

  • zabiegi profilaktyczne – przeglądy stomatologiczne, oczyszczanie zębów, fluoryzacja
  • leczenie zębów – wypełnianie ubytków i leczenie kanałowe (endodoncja)
  • usługi chirurgii stomatologicznej – konsultacje specjalistyczne, usuwanie zębów (ekstrakcja)

Uroczyste otwarcie gabinetu Centrum Medycznego Corten Dental w Zwoleniu

Na otwarcie poradni licznie przybyli goście, a wśród nich starosta Stefan Bernaciak, wicestarosta Waldemar Urbański, sekretarz powiatu Edyta Sulima, burmistrz Arkadiusz Sulima, wiceburmistrz Grzegorz Molendowski, sekretarz Mirosław Chołuj, dyrektor Zespołu Szkół Arosław Jakóbik, dyrektor radomskiej delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Cieślik oraz dyrektor zwoleńskiej stacji sanepidu Teresa Kacperczyk-Baran.

 To szczególny dzień dla zespołu Corten Dental. Działamy na rynku już 25 lat i skutecznie realizujemy profilaktykę przeciwpróchniczą i problemu uzębienia, a więc ten obszar jest nam bardzo dobrze znany. Dzięki wspólnej, wytężonej pracy starosty, wicestarosty i wielu zaangażowanych w projekt osób, możemy dzisiaj zainaugurować pracę gabinetu. Biorąc pod uwagę skalę zagrożenia próchnicą u dzieci i młodzieży, jestem przekonany, że jest on bardzo potrzebny – powiedział dyrektor Tomasz Sikora.

Szkolny gabinet stomatologiczny to pierwsza tego typu poradnia w powiecie zwoleńskim.

Jestem przekonany, że gabinet będzie dobrze służył przedszkolakom i uczniom lokalnych szkół. Objęcie dzieci i młodzieży efektywną pomocą stomatologiczną jest bardzo ważne, dlatego cieszymy się, że udało nam się taki projekt zrealizować – mówił starosta Stefan Bernaciak.

W swoim wystąpieniu wicestarosta Waldemar Urbański podsumował przebieg współpracy, prowadzącej do rozpoczęcia realizowania świadczeń stomatologicznych w szkolnym gabinecie stomatologicznym:

Wystarczyły nam tylko 3 miesiące, aby ten gabinet uruchomić i dzisiaj oddać go dyspozycji pracowników Corten Dental, którzy zajmą się leczeniem zębów dzieci i młodzieży szkolnej. Realizacja projektu wymagała dużej determinacji, ale jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy odpowiedzieć na zapotrzebowanie mieszkańców regionu.

Po tradycyjnym przecięciu wstęgi uczestnicy inauguracji mogli obejrzeć gabinet stomatologiczny, porozmawiać z personelem medycznym i inicjatorami przedsięwzięcia. Poziom obsługi i co najważniejsze pasja i profesjonalizm lekarzy stomatologów z sieci przychodni medycznych Corten Dental, otwierają przed mieszkańcami Zwolenia i powiatu szerokie możliwości w zakresie profilaktyki stomatologicznej – czytamy w jednej z relacji wydarzenia na portalu Obiektywnie.info.pl.

Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli do Sali Konferencyjnej Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych, gdzie odbyła się konferencja, na której przedstawiono ofertę i zespół Centrum Medycznego Corten Dental oraz etapy realizacji finansowanego przez Ministerstwa Zdrowia projektu. Przedsięwzięcie zakładało przeprowadzenie dla dzieci i rodziców programu edukacyjnego dotyczącego higieny jamy ustnej oraz profilaktyki próchnicy skierowanego dla dzieci i młodzieży oraz otwarcie Poradni Stomatologicznej. Oba te aspekty zostały zrealizowane. Władze powiatu przekazały do dyspozycji Centrum Medycznego Corten Dental aż 70 m² powierzchni, dzięki czemu lekarze dentyści oraz Pacjenci i mieszkańcy Zwolenia będą mogli korzystać z usług stomatologicznych w komfortowych warunkach.


Jak korzystać z usług Poradni Stomatologicznej Corten Dental w Zwoleniu?

CYKLICZNE PRZEGLĄDY STOMATOLOGICZNE

Centrum Medyczne Corten Dental będzie aktywnie uczestniczyło w życiu placówek oświatowych, które objęło opieką medyczną. Wszyscy uczniowie gminy Zwoleń będą cyklicznie zapraszani na grupowe przeglądy stomatologiczne pod opieką dedykowanego opiekuna. W przypadku zalecanego leczenia, personel medyczny Corten Dental skontaktuje się z Rodzicami osobiście w celu umówienia indywidualnej wizyty.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ OSOBIŚCIE LUB ON-LINE

Rodzice mogą samodzielnie umawiać dzieci na indywidualną wizytę w Poradni Stomatologicznej Corten Dental. Aby zapisać małego Pacjenta do lekarza:

  1. Zadzwoń pod tel. 22 602 07 07
  2. Załóż bezpłatne konto na Portalu Pacjenta i umów wizytę on-line
Skip to content