Dentobus w akcji!

Corten Dental przebadało w Dentobusie już ponad 500 dzieci! Przez ostatni miesiąc odwiedziliśmy 8 szkół zlokalizowanych na terenie powiatu radomskiego. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Jak? Dzięki temu, że pojazd o niecodziennym wyglądzie cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci, bardzo chętnie poddawały się one profilaktyce stomatologicznej w mobilnym gabinecie.


Dlaczego to robimy?

Wyniki badań alarmują, że ok. 90% dzieci w Polsce ma problem z próchnicą. Chcąc zatroszczyć się o zdrowie małych Pacjentów przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego programu Ministerstwa Zdrowia związanego ze zwalczaniem próchnicy wśród najmłodszych. Dzięki Dentobusowi docieramy do szkół z mniejszych miejscowości, gdzie dostęp do opieki stomatologicznej jest utrudniony. Chcemy nie tylko leczyć dzieci, ale także uczyć je, jak powinny prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej i zdrowie swoich zębów.

Pierwsze koty za płoty

Pierwsze dentobusowe szlaki przetarliśmy w niewielkiej miejscowości Podgóra. Na miejscu dało się odczuć, że przyjazd mobilnego gabinetu był dużym wydarzeniem dla uczniów i pracowników. Cieszmy się, że przyjęli nas z życzliwością i wykazali się inicjatywą w walce o zdrowy uśmiech swoich podopiecznych.

Pierwsze dzieci na Mazowszu, które skorzystały z usług stomatologicznych w Dentobusie.

Dentobus Corten Dental odwiedził także PSP Klwatka Królewska, PP Jedlnia Letnisko, PSP Jedlnia Letnisko, PSP Gzowice, PSP Łączany, PSP Sołtyków, PSP Modrzejowice, PSP Chomiętów-Puszcz.

Rodzice wiedzą, co dzieje się w Dentobusie

Byliśmy bardzo zbudowani tym, że rodzice chętnie wyrażają zgodę na wizytę swojego dziecka w Dentobusie. Bywa, że osobiście uczestniczą w przeglądach stomatologicznych i zabiegach profilaktycznych. Rozumiemy, że chcą mieć pełną świadomość o przebiegu wizyty, dlatego informujemy ich wcześniej o zakresie realizowanych świadczeń. Po wizycie lekarz wypisuje dla rodzica dokument, w którym opisuje usługi, jakie wykonał podczas wizyty (np. przegląd, czy fluoryzacja itp.) oraz przedstawia proponowany indywidualny plan leczenia. Jeśli dziecko ma rozwijającą się wadę zgryzu, specjalista zaleca wizytę w poradni ortodontycznej. Pozwoli to uniknąć przykrych powikłań i skomplikowanego leczenia w przyszłości, które często wiąże się z wysokimi kosztami.

Co się dzieje z dokumentacją medyczną

Po realizacji świadczeń rodzice mają pełny wgląd w dokumentację medyczną swojego dziecka w Centrum Medycznym Corten Dental. Jeśli chcą, mogą kontynuować leczenie w ramach NFZ w gabinecie naszych gabinetach stacjonarnych, gdzie Centrum Medyczne Corten Dental zapewnia kompleksową stomatologię (m.in. pedodoncja, ortodoncja, stomatologia zachowawcza, leczenie kanałowe, chirurgia stomatologiczna, periodontologia).

Więcej informacji o naszym Dentobusie już wkrótce!

Zaproś do siebie Dentobus Corten Dental!

Szkoły lub władze mniejszych miejscowości, które chcą skorzystać z możliwości zorganizowania bezpłatnej stomatologii dla dzieci – zapraszamy do kontaktu. Więcej informacji oraz formularz kontaktowy do zapisu dostępny tutaj.

Skip to content