Corten Dental w kolejnym województwie z Dentobusem

Dentobus Centrum Medycznego Corten Dental będzie świadczył opiekę stomatologiczną dla dzieci nie tylko na Mazowszu, ale także na terenie woj. świętokrzyskiego. Do pierwszych szkół zawitamy już we wrześniu.


Zadbamy o uśmiech dzieci w woj. świętokrzyskim

W odpowiedzi na inicjatywę Ministerstwa Zdrowia, której celem jest poprawa opieki stomatologicznej dla uczniów w małych miejscowościach, podjęliśmy się realizacji projektu walki z próchnicą u najmłodszych także w woj. świętokrzyskim. Do tej pory z ze świadczeń w naszym Dentobusie skorzystało około 1,5 tysiąca uczniów z mazowieckich szkół. Mając już doświadczenie pracy w mobilnym gabinecie stomatologicznym, w myśl naszego hasła #MałeZąbkiDużeZnaczenie, chcemy docierać z profesjonalną opieką pedodontyczną tam, gdzie dostęp do niej jest ograniczony. W tym wypadku okazało się to woj. świętokrzyskie, które przez dłuższy czas nie mogło znaleźć świadczeniodawcy, który podjąłby się tego zadania.

Etapy leczenia

Leczenie Pacjenta w Dentobusie Corten Dental przebiega dwuetapowo. W pierwszym etapie dzieci otrzymują pełny przegląd stomatologiczny oraz zabiegi z zakresu profilaktyki, na przykład zdjęcie złogów nazębnych. Następnie każdy przyjęty uczeń otrzymuje indywidualny plan leczenia. W drugim etapie, już z rodzicem i podpisanym oświadczeniem ze zgodą na leczenie, mały Pacjent może skorzystać z wszelkich świadczeń, które oferują tradycyjne, stacjonarne gabinety stomatologiczne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Zaproś Dentobus do swojej miejscowości

Zadbaj o zdrowy uśmiech dzieci i młodzieży uczących się w Twojej szkole, bądź miejscowości. Zapraszamy do współpracy samorządowców i szkoły z woj. świętokrzyskiego i mazowieckiego.

ZAPISY I INFORMACJE O PROGRAMIE

Skip to content