Corten Dental uruchamia nowe gabinety

Centrum Medyczne Corten Dental uroczyście odebrało Dentobus, w którym zapewni opiekę stomatologiczną uczniom ze szkół w woj. świętokrzyskim. Mobilny gabinet stomatologiczny 31 sierpnia 2018 r. przed budynkiem Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego został uroczyście przekazany przez Wojewodę Świętokrzyskiego – Agatę Wojtyszek.


W trosce o dziecięce uśmiechy

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w województwie świętokrzyskim w trasę wyruszy Dentobus. Jest to projekt Ministerstwa Zdrowia, który ma na celu poprawę opieki stomatologicznej uczniów z małych miejscowości – powiedziała podczas spotkania Wojewoda Agata Wojtyszek.

Dyrektor Corten Dental, Tomasz Sikora, poinformował: – Będziemy świadczyli pełen zakres usług. W pierwszym etapie dzieci otrzymają pełny przegląd stomatologiczny oraz zabiegi z zakresu profilaktyki. Następnie uczeń dostanie plan leczenia. W drugim etapie, z rodzicem i podpisanym oświadczeniem ze zgodą na leczenie może skorzystać z wszelkich świadczeń, które oferują tradycyjne, stacjonarne gabinety stomatologiczne.

Obecna na uroczystości Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, informuje, że Dentobus będzie uzupełniał pracę gabinetów stomatologicznych. -Wielu rodziców nie wie, że dzieci już w takim wieku powinny trafić do stomatologa w celu leczenia profilaktycznego – dodaje Małgorzata Kiebzak.

W spotkaniu wzięli udział także świętokrzyscy parlamentarzyści oraz Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik. Senator Krzysztof Słoń podkreślił, że profilaktyka jest szczególnie istotna wśród dzieci i młodzieży: -Zdajemy sobie sprawę, że jeśli na pewnym etapie życia naszych najmłodszych obywateli, nie dotrzemy z profilaktyką, zaniedbania mogą rzutować na całe ich dorosłe życie. Myślę, że to bardzo dobra inicjatywa, szczególnie, że pomoc dotrze w miejsca najbardziej odległe – dodał senator

Mobilny gabinet stomatologiczny rusza od września

We wrześniu nasze Centrum Medyczne zamierza odwiedzić z mobilnym gabinetem stomatologicznym 7 szkół z woj. świętokrzyskiego. -Odbierając w pełni przygotowany do działania Dentobus mamy przygotowany już zespół medyczny, który za kilka dni wyruszy do małych miejscowości, aby ratować dziecięce uśmiechy – informuje dyrektor Centrum Medycznego, Tomasz Sikora. – Mamy już doświadczenie w prowadzeniu mobilnego gabinetu stomatologicznego w woj. mazowieckim, w którym od kwietnia 2018 r. z opieki stomatologicznej skorzystało ponad 1800 uczniów – dodaje.

Nowa przychodnia dla Pacjentów w woj. świętokrzyskim

Centrum Medyczne Corten Dental, poza usługami w Dentobusie, uruchamia także swoją pierwszą przychodnię na terenie woj. świętokrzyskiego. Stacjonarnie usługi medyczne będą świadczone w Kielcach w placówce przy ul. Zagnańskiej 84b.

Rozbudowa Centrum Medycznego na terenie woj. świętokrzyskiego odbywać się będzie etapowo. W pierwszej fazie uruchomione zostaną podstawowe usługi medyczne oraz medycyna pracy. Początkowo z usług stomatologicznych pacjenci będą mogli korzystać u partnerów medycznych Corten Dental.

Skip to content