Corten Dental wspiera Miasteczko Zdrowia w Płocku

Podczas wydarzenia Miasteczko Zdrowia w ORLEN Arenie (5-6 października) Centrum Medyczne Corten Dentalumożliwiło płocczanom skorzystanie z bezpłatnych konsultacji stomatologicznych w Dentobusie, profesjonalnej analizy składu ciała, pomiaru ciśnienia i cukru oraz uzyskanie informacji o profilaktyce i leczeniu. 

Miasteczko Zdrowia to inicjatywa sponsorowana przez PKN Orlen, będąca częścią programu dla Płocka i okolicznych powiatów. Przedsięwzięcie ma ułatwić mieszkańcom monitorowanie stanu zdrowia, korzystanie z badań i zabiegów profilaktycznych oraz leczenia. Podczas wydarzenia było przygotowanych kilkadziesiąt bezpłatnych stanowisk konsultacyjnych, porad ekspertów oraz punktów pomiarowych. Wokół Areny zorganizowano mobilną strefę zdrowia z Dentobusem, Cytobusem, Mammobusem, Krwiobusem i kapsułą badającą zmysły.Wydarzenie, w którym braliśmy udział, było objęte oficjalnym patronatem Ministerstwa Zdrowia. Obecny na spotkaniu Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski namawiał do profilaktyki zdrowotnej, podkreślając, że:

„Profilaktyka jest niezwykle ważna, bo naprawdę i lepiej, i zdrowiej, i taniej jest zapobiegać niż leczyć”.

Zaznaczył przy tym, iż chodzi zarówno o profilaktykę pierwotną (porady związane ze stylem życia, utrzymaniem zdrowia i kondycji) jak również o profilaktykę wtórną, która obejmuje porady dla osób chorych, aby wiedziały, jak powinny się zachowywać, by tej choroby nie rozwijać. Minister dodał, że:

„Zdrowie to odpowiedzialność każdego z nas. Moje zdrowie, to jest moje dobro, które powinienem chronić”.

Prezes PKN Orlen – Daniel Obajtek zapowiedział, że akcja „Miasteczko Zdrowia”, ze względu na zainteresowanie mieszkańców, będzie odbywała się cyklicznie, dwa razy w roku. Corten Dental wspiera swoją obecnością inicjatywy mające na celu promocję zdrowia i profilaktyki, która bardzo często może uratować życie.

Skip to content